Počítačem proti koronaviru

O projektu Folding@Home jsme psali už v předchozí aktualitě. Po vytvoření celouniverzitního týmu se objevil obrovský zájem o pomoc ze strany členů akademické obce. Desítky studentů i zaměstnanců se rozhodly přispět výpočetní kapacitou svého počítače ke společnému úsilí – boji proti koronaviru.

Náš tým Brno University of Technology s číslem 249477 dle aktuálních statistik figuruje v 1% nejlepších týmů světa. Od založení dne 23. března 2020 se připojilo přes 200 uživatelských účtů. Společně jsme vyřešili již téměř 4000 úloh, za něž jsme získali do kreditového skóre přes 51 milionů bodů.

Na projektu se angažují dobrovolníci napříč různými fakultami a součástmi VUT. Studenti připojují stolní počítače i notebooky. Zaměstnanci na home office pouštějí výpočty ve svých kancelářích. Obrovský přínos také představují fanoušci počítačových her, kteří své výkonné grafické karty zapojili do výpočtu. Děkujeme za pomoc!

Velice si také važíme, že fakulty zapojují celé počítačové učebny a laboratoře, kde kvůli současným opatřením nemůže probíhat výuka. Své kapacity pro výpočet uvolnil například Ústav informačních systémů FIT, Ústav konstruování FSI, či Energetický ústav FSI. Do projektu se již dříve se svým vlastním týmem zapojil také Ústav automatizace inženýrských úloh a informatiky FAST v čele s Doc. Apeltauerem, který o platformě Folding@Home informoval i veřejnost.

Chcete se k nám přidat? Přečtěte si návod, jak na to. Ten jsme také doplnili o odpovědi na často kladené otázky.

A že je vše anonymní? Nemusí být – máme pro vás malou výzvu: Vyfoťte se u svého počítače, kde poběží výpočet. Fotografii nám pošlete na skas@vutbr.cz. Do předmětu napište slovíčko FOLDUJU a do těla zprávy své jméno, fakultu a klidně i ústav/spolek/organizaci. Až bude po všem, kompilaci fotografií dobrovolníků zveřejníme 😉

 

FSI: Energetický ústav, foto: Radomír Chýlek

 

FIT: Laboratoř na Ústavu informačních systémů